Бережіть дітей: на Одещині з’явилися небезпечні павуки (фото) «фото»

Бережіть дітей: на Одещині з’явилися небезпечні павуки (фото)

Більшість дорослих укус павука-оси навіть не помітить, але для дітей та алергіків може бути загрозливим.

Восьмилапого хижака помітила у себе на городі мешканка Кілійської громади.

Павук аргіопа, або павук-оса (так його назвали через строкате забарвлення) у зв’язку зі змінами клімату поширився майже по всій території України. Зазвичай ці павуки мешкають в полях, вздовж доріг, але може поселитися і біля людського житла, там, де багато комарів і мошок.

Розмір самок – близько 1,5 см, самців – лише до 0,7 см. За словами біолога Івана Русєва, аргіопа отруйна, а її отрута може викликати різну реакцію у людей.

У більшості дорослих людей спостерігається невелике розпухання шкіри навколо укушеного місця, яке через годину-другу пропадає і навіть не свербить. У деяких випадках почервоніння та опухання може врятуватися тільки через добу, а саме місце укусу сильно свербіти. Якщо павук вкусив дитину або людину з підвищеною алергічною реакцією на отруту павука, можуть бути і яскравіше виражені небезпечні симптоми: сильне опухання місця укусу; підвищення температури тіла до 40-41 градусів; нудота; запаморочення. У цьому випадку, природно, потрібно негайно і негайно звернутися до найближчого медичного закладу або швидкої допомоги, – розповів Русєв.

Втім, біолог зауважив, що павук-оса не вкусить, якщо його не чіпати. Батькам рекомендують попередити дітей, що чіпати цих яскравих павуків неможна.

Раніше на  USIonline.com

В мае почти 100 одесситов пострадали от укусов клещей

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.