Баскетбол на візках: на спортивній базі в Одесі пройшло відкрите тренування з адаптивного спорту для ветеранів (фото, відео) «фото»

Баскетбол на візках: на спортивній базі в Одесі пройшло відкрите тренування з адаптивного спорту для ветеранів (фото, відео)

В Одесі для ветеранів, які отримали поранення під час бойових дій, провели тренування з баскетболу на візках. Тренери вчили їх володіти м'ячем, злагодженій техніці та спортивній тактиці. Головна мета - повернення воїнів до повноцінного життя. Учасники розподілилися на дві команди та зіграли дружній матч.

Фотокореспондентка Української Служби Інформації Ніна Ляшонок спостерігала за грою команд та поспілкувалася з учасниками.

Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.

На тренуванні ветерани завдяки спорту повертаються до цивільного життя після поранень. Вони приїхали з різних куточків Одеської області, а також Миколаївщини та Київщини.

Багато з них мають важкі травми верхніх і нижніх кінцівок, мають потужні травми центральної нервової системи. Тому спілкування між ними буде й елементом психологічної реабілітації.

Пріоритетним напрямком розвитку реабілітації є розвиток адаптивних видів спорту. Це той елемент, який дозволяє своєчасно, якісно провести реабілітацію поранених ветеранів та цивільних осіб, які постраждали внаслідок агресії. Травми бувають несумісні з життям, але людина вижила, ми таке бачимо майже кожен день. Наша мета – повернути людину до якісного життя, до суспільства, – зазначив керівник центру реабілітації реконструктивної хірургії міської клінічної лікарні Василь Рибак.

Ветерани кажуть, що подібні матчі надають багато позитивних емоцій та дозволяють розрядитися й повернутися до активного  суспільного життя.

Сергій Коцюба, десантник 81-ї Слобожанської бригади, отримав поранення ще у 2022 році у селі Білогорівка на Луганщині.

Протезувався тут в Одесі звичайним методом – на жаль мені це протезування не підійшло: дуже висока ампутація і від протеза більше дискомфорту ніж якоїсь користі. Потів познайомився з Василем Анатолійовичем – він познайомив мене зі своїми київськими друзями та допоміг протезуватися остоінтеграційним методом. Це метод який придумав шведський професор Рікард Бронемарк, який спеціально приїжджав к нам в Україну та навчав наших хірургів. Такі операції проводять вже і у нас в Україні у Києві. Метод у тому, що титановий штифт вживлюють прямо у ногу, у кістяну тканину. І вже до цього штифта прикріпляють сам протез. Це набагато краще ніж звичайний протез: на відміну від звичайного, який мені доводилось вдягати хвилин 40, на таку ж процедуру для цього протезу уходить щонайбільше 30 секунд, – розповів Сергій.

За словами ветерана, участь у цієї баскетбольній терапії дуже допомагає у моральному плані. Спілкування та гра дають розрядку як у психологічному, так і у фізичному плані. На колясці він сидів тільки спочатку після поранення, у Дніпрі, у клініці Мечникова було незручно – виїхав і не зміг повернутися, з тих пір до візків ставиться не дуже добре. Але коли спробував вже на грі – отримав неймовірні емоції та задоволення.

Сергій Коцюба

 

Геннадій Спінов – воїн 37 бригади морської піхоти. Під час штурму отримав мінно-вибухову травму від протипіхотної міни-пелюстка. Після поранення, каже, життя розділилося на до і після – але зрозумів, що з цим можна жити далі. Спорт допоміг йому відчути полегшення.

Емоційно – спорт дуже потрібен, дуже-дуже подобається. Приїхав недавно, але мені дуже подобається тут проводити час. Ще вчора я думав, що треба повертатися додому, але сьогодні все кльово, –  поділився ветеран.

Геннадій Спінов

 

Вадим Громов – старший матрос окремої 35-ї одеської бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського. Поранення отримав на сході під час наступальних дій.

В нас завдання було вийти на Волноваху, а потім на Маріуполь. Треба було розпочати штурм і я  як сапер повинен був зняти мінний шлагбаум та йти. Я дещо не дійшов, хлопці подякували мені, за те що виявив небезпечну ділянку. Все було дуже сумно, тільки місяць тому почав жити, я намагаюся не дуже зневірятися. Реабілітація дуже потрібна, адже я сидів до цього дома, лише виходив до магазину, – розповів Вадим.

 

Вадим Громов

До реабілітації ветеранів долучили професійних спортсменів – фахівців Федерацій баскетболу, боксу, дзюдо та легкої атлетики, спортивні клуби та команди. Тренування проходять постійно на базі відпочинку біля моря. Так, у межах державної програми комплексної підтримки в Одесі створені можливості для медичного, фізичного, психологічного та соціального відновлення наших захисників.

Раніше на USIonline.com

Одеські лікарі допомогли відновитися бійцю ЗСУ, який отримав поранення та зустрів своє кохання на передовій (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.