Авто та дрони: одеські волонтери розповіли, що найбільше потрібно на фронті «фото»

Авто та дрони: одеські волонтери розповіли, що найбільше потрібно на фронті

Одеські волонтери продовжують збирати донати та відправляти необхідне на передову.

Про це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповіли одеські волонтери Олександр Яковенко та Олександр Бабіч.

Команда Олександра Яковенка допомагає військовим не адресно, а закупає для бригад автівки, старлінки, радіостанції тощо. Особлива потреба є у вантажівках та пікапах, адже це не те, що віддають безкоштовно, і волонтери організують збори на автівки.

Наразі вже меньше запитів по екіпіровці, але великою проблемою є пікапи. Тому що це розхідний матеріал, і його потрібно постійно оновлювати. Моя команда наразі фокусується на таких речах – автівки, дрони. Дрони потрібні різні – з тепловізором, дрони для скидання боєприпасів, дрони-камікадзе. І третя річ – це зв’язок,- розповів Олександр.

Олександр Бабіч запезпечює наших хлопців екіпіровкою – тактичним одягом, шоломами, термобілизною, спальниками. Лише за літо вони привезли більше 10 тис. комплектів.

Треба розуміти, що держава видає військовим один комплект. Він псується на війні приблизно за місяць. Ми возили британські комплекти з Франції і видавали військовим. Зараз ми вже видаємо теплий одяг. Ми завезли тиждень тому одяг на 12 тис. фунтів і вже все видали. Також є постійний запит на турнікети, тактичні пояси та індивідуальні аптечки. Вчора ми отримали 450 турнікетів від польської журналістки на 15 тис. доларів, і вже сьогодні вони поїдуть в розвідку, – розповів Олександр Бабіч.

Цікаво те, як у країні пристосувалися до ситуації і навчилися переробляти звичайні дрони в бойові. Також волонтери закупляють запчастини за кордоном, а збирають їх в Україні.

Наприклад Національна Гвардія розробила дрони-камікадзе, собівартість яких лише 200 доларів, це неймовірно. Це винахід інженерів та військових, – розповів Олександр Яковенко.

Раніше на  USIonline.com

Одеський фонд купив дрони та старлинкі для ЗСУ на 6,5 млн: один підпишуть ім’ям одесита

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.