Академія наук продає вантажне судно з історією за 8 мільйонів «фото»

Академія наук продає вантажне судно з історією за 8 мільйонів

Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук виставив на продаж на відкритому електронному аукціоні середнє вантажне судно «Верещагіно», в яке у 2000-х під час навчань потрапила російська ракета.

За інформацією на порталі Рrozorro.sale, стартова ціна лота трохи більше ніж 8 млн грн.

В описі до лоту зазначено, що теплохід «Верещагіно» СРТМ (середній рибальський морозильний траулер) побудований в 1978 році в Києві на заводі «Ленінська кузня». В 1996 році перебудований у вантажне судно. Довжина теплохода – 54,8 м; ширина – 9,95 м; висота – 5,0 м; водотоннажність – 1220 т.

Торги відбудуться 12 вересня у системі Prozorro.Продажі. Покупці можуть подавати свої пропозиції до 11 вересня включно. Аукціон пройде за англійською (прямою) моделлю, з підвищенням ціни.

Відомо, що судно «Верещагіно» кілька разів змінювало своїх власників. У 2000-х здійснював рейси з Одеси та Скадовська до Стамбула за «товарами народного споживання».

24 квітня 2000 року у судно потрапила російська ракета. Як з’ясувалося, 854-й ракетний полк Чорноморського флоту Росії проводив навчання, стріляючи на мисі Херсонес із рухомим комплексом «Редут». Ракета на дистанції 150 км точно навелася на надбудову українського вантажного судна «Верещагіно» і вразила його у правий борт, пройшовши наскрізь і вийшовши через стінку в лівому борті.

Екіпаж судна врятував обід: у момент влучання ракети всі, окрім електромеханіка, а це 16 осіб і ще 5 пасажирів, знаходилося на камбузі, де всі обідали. У цей час 37-річний електромеханік Вадим Пономаренко знаходився на посту й отримав легкі поранення. Капітан відмовився від допомоги, і “Верещагіно” своїм ходом попрямував до Скадовська, куди прибув наступного дня.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі втретє виставили на продаж будівлі “Імексбанку”

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.