Аграрний фронт Одеського регіону: низькі закупівельні ціни на зерно та подорожчання овочів (відео)
На аграрному фронті України з'являються нові виклики. Трейдери пропонують аграріям лише 100 доларів за тонну пшениці, коли світова вартість на біржі - 450 доларів. В Одеському регіоні не готові продавати врожай за такими цінами - за таких умов не буде грошей на посівну наступного року.
Більш детальніше про це дивіться у матеріалі кореспондентів Української Служби Інформації Арсена Подосяна та Валерії Шаповалової.
В Україні формується незрозуміла для фермерів ціна на ячмінь та пшеницю. Одеські агорономи розповідають, що зараз за тонну пшениці трейдери пропонують 100 доларів, за тонну ячменю – ще менше. Минулого року за тонну пшениці приблизно давали 180 доларів. Враховуючи складну ситуацію з війною в країні, блокування портів та подорожчання палива та добрив, аграрії думають взагалі припиняти роботу, оскільки за таких умов не має сенсу сіяти у наступну кампанію. Тим паче зараз врожайність трохи гірша, ніж минулого року – не вистачило вологи.
100 доларів за тонну пшениці при світових цінах на біржах в 450 доларів – це несправедливо. При такій врожайності та ціні, які дають трейдери, недоцільно навіть на наступний рік сіяти. Можно закриватися та просто дякувати пайщикам за минулий рік, – говорить головний агроном ТОВ “Україна 2010” Євген Салюк.
Олексій Дідур
Агрономи не розуміють, чому формується така ціна. Директор ТОВ “Україна 2010” Олексій Дідур припускає, що, можливо, це через нестачу місць для зберігання врожаю.
Зараз незрозуміла ціна зерна в Україні. Всі ми чуємо і бачимо. Називали ціну на ячмінь біля 3 тис. грн за тонну і вона коливалася. За ці кошти продавати врожай немає сенсу – затрати не окупляться. Що впливає на ціну – незрозуміло, можливо те, що немає де зберігати врожай, – розповів Олексій Дідур.
Одеські аграрії продовжують працювати в звичайному режимі, як і раніше, та що буде далі – ніхто не знає. Підприємство “Україна 2010” змогло продати весь минулорічний врожай і має сховища для нового, тому не поспішає віддавати за такими низькими цінами.
Крім цього, аграрії прогнозують ще одну проблему для українців – значне подорожчання овочів.
В цьому році буде великий попит на продукцію овочівництва, оскільки основні площі були в Херсонській та Миколаївській областях. В одеському регіоні вони збільшилися не суттєво, тому ціна на овочі буде великою. Вже зараз чую про ціни на буряк, моркву по 15-20 грн за кг з поля. Що буде далі – осінь покаже, – сказав головний агроном ТОВ “Україна 2010” Євген Салюк.
Ранее на USIonline.com —
Урожай и посевная во время войны: интервью с аграрием из Одесской области
Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.