9,5 мільйона невиправданих витрат: аудитори викрили схеми в Чорноморській міськраді «фото»

9,5 мільйона невиправданих витрат: аудитори викрили схеми в Чорноморській міськраді

Під час ревізії господарської діяльності КП «Міське управління житлово-комунального господарства» (МУЖКГ) Чорноморської міської ради аудитори виявили порушень фінансової дисципліни на суму майже 9,5 мільйонів гривень, у тому числі таких, що призвели до втрат на понад 536 тисяч гривень.

Про це повідомили у Південному офісі Держаудитслужби.

Зокрема, під час ревізії фахівці Офісу з’ясували, що за утримання кладовища працівникам, на порушення умов договорів, МУЖКГ перерахувало заробітну плату у завищеному розмірі, внаслідок чого підприємство втратило понад 170 тисяч гривень.

Також вдалося встановити, що комунальне підприємство оплатило 5-ти підрядним організаціям вартість безпідставно завищених ремонтно-будівельних робіт на суму понад 163 тисяч гривень.

За чотирма договорами оренди комунального майна Чорноморської територіальної громади в особі міської ради, балансоутримувачем якого є  МУЖКГ, орендарями не відшкодовувався земельний податок, який був сплачений управлінням на загальну суму 38,56 тисяч гривень.

До того ж ревізією встановлено, що у 2022 році орендарям нараховано земельний податок у заниженому розмірі, що також призвело до фінансових втрат на загальну суму 38,36 тисяч гривень.

У 2022–2024 роках управління переплачувало ЄСВ за працівників з інвалідністю — замість 8,41% нараховувало 22%. Через це зайво витратило понад 76 тисяч гривень.

Також у 5-ти матеріально-відповідальних осіб встановили нестачу матеріальних цінностей на суму більш ніж 35 тисяч гривень.

Аналіз показав, що міське управління помилково включило до своїх активів ремонтні роботи в будинках, які йому не належать. Через це акт балансу був завищений майже на 9 мільйонів гривень бюджетних.

Завдяки вжитим під час ревізії заходам аудитори забезпечили відшкодування порушень, що призвели до втрат, на загальну суму понад 470 тисяч гривень.

Матеріали ревізії передані до ГУНП в Одеській області.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині ревізія «ЖКС «Чорноморський» показала фінансові порушення на понад 1,3 млн гривень

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.