30 операцій. Лікарі врятували херсонця, який постраждав під час ракетного обстрілу (фото) «фото»

30 операцій. Лікарі врятували херсонця, який постраждав під час ракетного обстрілу (фото)

Він переніс 30 операцій, одна з яких - пересадка шкіри зі спини на голову. Хірурги Центру «Незламні» разом із канадськими колегами врятували херсонця, який постраждав під час ракетного обстрілу. Надскладну операцію виконали в Польщі.

Подробиці читайте у матеріалі на сайті Української Служби Інформації.

У будинок 55-річного Михайла на Херсонщині прилетіло дві ракети. Дружина загинула, чоловіка з-під завалів дістав син.

Розірвана щока, перелом руки та забої. Серед численних поранень – важкі опіки голови. Шкіри на черепі не лишилося.

Три тижні на межі життя та смерті Михайло провів в криворізькій реанімації. Далі його евакуювали до Національного реабілітаційного центру «Незламні» Першого медоб’єднання Львова.

Майже три десятки операцій. Лікарям вдалося стабілізувати стан чоловіка. Однак лишалася найбільша проблема – рана на голові. Її треба було термінового закрити м’язовою тканиною. Інакше будь-якої миті мозок могла вразити смертельна інфекція.

Вихід – складна реконструктивна операція: пересадження тканин зі спини на голову. Допомогти львів’янам зголосилися канадійці, однак з’ясувалося – в Україну приїхати не готові, готові – до Польщі. Відтак українські медики з пацієнтом вирушили туди. До клініки польського містечка Челядзь від Львова – 400 км.

Операція тривала 12 годин. Українсько-канадська команда працювала як один механізм. Хірурги спершу відділили клапоть найширшого м’яза спини, а потім – пересадили його на оголений череп.

Судини, розміром з людську волосину, зшивали під мікроскопом.

Втручання минуло успішно. За тиждень Михайло повернувся до Центру «Незламні» на реабілітацію. Попереду у чоловіка ще кілька косметичних операцій на обличчі.

АНБРОУКЕН: рятуємо, протезуємо та реабілітуємо українців навіть за межами України.

Раніше на  USIonline.com

Зірка британського телешоу допомагає тваринам у Херсоні (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.