28 місяців у неволі: звільнений український прикордонник розповів про «Чонгар», полон і повернення додому

Перед початком широкомасштабного вторгнення Олексій Ружиненко проходив строкову службу в Херсонському прикордонному загоні. Так сталося, що саме Олексій, 24 лютого 2022 року, перебував на КПВВ «Чонгар» та разом зі своїми побратимами першим зустрічав ворога.

Історію захисника розповіли в Південному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.

Під час спостереження за допомогою тепловізора почали виднітися нескінченні колони ворожої техніки, які рухалися в наш бік. Пам’ятаю, що перед масованим артилерійським ударом, над нами кружляв російський безпілотник, який, скоріш за все, вишукував цілі. І тут почалося, майже 40 хвилин по наших позиціях працювала ворожа артилерія, яка знищувала все навколо,- розповідає хлопець.

Олексій пригадує, що вже після «прильотів» почали заходити кілометрові колони окупантів, які рухалися у бік Херсону.

Коли нас знайшли росіяни, перше, що вони зробили – позабирали у нас мобільні телефони та почали саджати у вантажівки, які вже прямували до Криму,- зазначає Олексій.

Через декілька днів полонених хлопців почали перевозити до материкової частини росії, де на них чекали надзвичайно важкі випробування, які інколи коштували найціннішого – життя… Більше про нелюдські умови перебування прикордонника у російському полоні, дивіться у відео.

Раніше на  USIonline.com

Жіноче обличчя війни: військовослужбовиця 122-ї одеської бригади ТрО розшукує та повертає додому тіла загиблих героїв

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.