26 лютого – День спротиву окупації Криму: в Одесі пройшов захід на підтримку кримчан та кримських політвʼязнів (фото) «фото»

26 лютого – День спротиву окупації Криму: в Одесі пройшов захід на підтримку кримчан та кримських політвʼязнів (фото)

Україна вшановує 10-ту річницю спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь російськими військами. Цей день став символом героїзму та мужності тих, хто відстоював територіальну цілісність України під час агресії з боку росії. Ініціювали захід та мінівиставку в Одесі бібліотека Грушевського, ГО «Кримські татари Одещини» та громадські активісти.

На заході побувала кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Згідно з Указом Президента України від 26 лютого 2020 року №58, цей день визнаний днем вшанування громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території АРК і м. Севастополя. Саме в цей день 26 лютого 2014 року тисячі жителів Кримського півострова вийшли на мітинги у Сімферополі, відстоюючи територіальну цілісність України.

На заході, який організувала громадська організація «Кримські татари Одещини» у бібліотеці Грушевського вшановувалися ті, хто не мовчав у годину випробувань. Учасники події згадали та вшанували мужність тих, хто продовжує чинити опір окупантам на півострові.

Не дали провести сесію АР Крим, на якій мали прийняти перехід в росію. На один день вдалось посунути дату анексії. Було зібрання з енергією спротиву, – згадав події які відбулися 10 років потому голова організації «Кримські татари Одещини» Февзі Мамутов.

За 10 років маємо 206 політвʼязнів, яких сьогодні посувають все далі і далі від Криму: вони відбували строк в кримських таборах, а зараз – Ростов, Волгоград, Тюмень. У них проводять обшуки о 4 ранку… Нічого не змінилось з методичок кдб срср, – додає голова організації «Кримські татари Одещини».

Февзі Мамутов

Якщо маємо якийсь успіх у ЗСУ – одразу у відповідь, окрім ракет до нас, – проводять обшуки там в Криму. І це затримання і терміни (у в’язниці, – ред.) по 17 – 19 років. Ми бачимо це на цій мінівиставці, на якій йдеться про долю таких політвʼязнів, – зауважує Февзі Мамутов.

Раніше на USIonline.com

Сповідь про любов і страждання: одеська журналістка написала книгу про кримськотатарські сім’ї

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.