ВАКС суд може об'єднати кримінальні провадження по деклараціях міського голови Одеси Геннадія Труханова за 2015-2016 роки та 2017 рік. У Кримінальному процесуальному кодексі ця процедура не врегульована.

Про це повідомляє кореспондент  Украінської Служби Інформації Катерина Петренко.

Нагадаємо, САП намагається довести, що Геннадій Труханов і Тетяна Колтунова - сім'я і ведуть спільний побут. А отже, мер мав вказати зареєстроване на Колтунову майно у своїх електронних деклараціях за 2015-2016 та відповідно 2017 роки, але не зробив цього.  Йдеться про майно загальною вартістю понад 52 мільйонів гривень та 16,3 мільйони гривень.

14:06 Прокурор  зачитує обвинувальний акт у новій справі. Як прокурора, так і адвокат міського голови Олександр Лисак визнали, що підстав для закриття провадження немає, і справу можуть слухати в Антикорсуді. Труханов підтримав думку захисника, окремо висловитись не схотів.

Прокурори бажають допитати 55 свідків у відкритому судовому засіданні. Цих свідків вже допитували на досудовому розслідуванні. Труханов та його адвокат не проти відкритого слухання.

Оголосили перерву у п'ять хвилин, після чого поновили трансляцію.

14:20 На думку прокурора, об’єднання зашкодить завданням кримінального провадження, оскільки у старій справі вже дослідили докази і заслуховують свідків, а нову справу ще навіть не почали слухати по суті. Тобто, це може затягнути розгляд нової справи, відтак сплинуть строки давності, і Труханова можуть знову не встигнути притягнути до кримінальної відповідальності вже за новий епізод недекларування.

Немає доцільності для об'єднання, - резюмував прокурор.

Після перерви адвокат також сказав, що проти об’єднання.

14:40 У цій справі буде 24 томи. Прокурор сказав, що не знає матеріалів старого провадження за 2015-2016 роки, оскільки не був у складі групи прокурорів. Цікаво, що судді розглядатимуть ті самі, бо їм надійшла справа. Але якщо справи не об’єднають, то нову мають розглядати інші судді.

14:55 Адвокат пояснив, що краще не об’єднувати, аби повторно не досліджувати докази. Колегія пішла в нарадчу.

Нагадаємо, Антикорупційний суд ще не встиг розглянути справу Труханова щодо "брехні" в деклараціях за 2015 та 2016 роки вартістю 52 мільйони гривень. Вона близька до вироку, але навесні цього року вже настав термін давності. Труханов уникне покарання по цих епізодах, навіть якщо суд визнає його винним. Втім, закриття справи за строками не означає, що він необгрунтовано підозрювався у злочині. Труханов не зможе скористатися правом на відшкодування.

15:01 Натомість, прокурор запевнив: прокуратура пришвидшуватиметься, аби суд цього разу встиг винести вирок у новій справі.

Ми, як сторона обвинувачення, набагато швидше подаватимемо докази, бо практика вже склалася, а докази у своїй більшості будуть однаковими. Мова про ті самі об'єкти декларування. Об'єм доказів майже такий самий. Тому ми пришвидшуватимемось, надаючи докази. Також орієнтуватимемось, аби суд розглянув справу і виніс вирок до закінчення строків давності, себто до березня 2021 року. Не хочеться забігати наперед щодо апеляції. Можливо, вирок влаштує обидві сторони. Маю сподівання, що сторона захисту все таки визнає вину, коли побачить у повному обсязі докази. Це процес, все можливо, – проінформував прокурор.

Раніше міський голова Одеси вкотре звинуватив САП у "політичному замовленні" і назвав нову справу щодо недостовірного декларування надуманою.

По новій справі за 2017 рік прокуратура проситиме заборонити Труханову займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. Санкція інкримінованої Труханову статті передбачає позбавлення волі до 2 років або штраф до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а також до 3 років позбавлення права займати певні посади.

15:20 Після нарадчої судді пояснили, що обвинувальний акт надійшов 7 вересня до Антикорсуду.

Хоч обвинувачення стосується різних справ та доказова база відмінна, - постановив суд.

Суд відмовив в об’єднання кримінальних проваджень. Тепер справа щодо недекларування Труханова за 2017 рік йде на авторозподіл, внаслідок чого визначиться новий склад суду. Цікаво, що є окрема думка щодо цієї ухвали, але її не озвучили в засіданні.

16:25 Також колегія суддів визнала причини неявки свідків у старому кримінальному провадженні неповажними. Засідання закрили.

Ранее наUSIonline.com  - Декларации Труханова: Антикорсуд исследует прослушку мэра .

Читайте нас в Telegram.

Комментарии