200 днів нескореності: Життя Одещини в умовах війни (фото) «фото»

200 днів нескореності: Життя Одещини в умовах війни (фото)

Голова Одеської ОВА Максим Марченко звітував про роботу за 200 днів з початку вторгнення росії. Він торкнувся питань економіки, аграрно-промислового комплексу, відновлення зруйнованих об'єктів, соціальної сфери, житлово-комунального господарства та освіти.

Про це повідомили в Одеській ОВА.

З початку введення воєнного стану на території області російськими військами було нанесено більше сотні ударів з використанням ракет по об’єктам критичної інфраструктури та житлового фонду.

Пошкоджено будівельні споруди, об’єкти критичної та транспортної інфраструктури, об’єкти життєзабезпечення населення, заклади освіти і охорони здоров’я, автомобільна техніки та ще багато різних об’єктів, – зазначив голова Одеської ОВА Максим Марченко.

Максим Марченко

За його словами, внаслідок обстрілів постраждали – 138 мешканців області, загинули 76 осіб, троє з яких – діти.

Разом з цим, врятовано 42 особи та відновлено більше сотні об’єктів. Прикладами безлюдності дій ворога можуть слугувати абсолютно мирні будинки в селищах Затока, Дачне, Маяки та Сергіївка, Тірас в місті Одеса, – зазначив він.

Зараз в області займаються відновленням критичної інфраструктури, мережі тепло-, електро-, газо-, водопостачання.

У селищі Дачне проводиться тендерна процедура із закупівлі робіт по ремонту пошкоджених фасадів та заміни скла будівель школи та будинку культури. В Сергіївці виконанні роботи з заміни скла у будівлях школи та дитячого садочку, а також заключено договір на виконання робіт з заміни вікон в чотирнадцятиповерховій багатоквартирній будівлі. В Одесі, в ЖК «Тірас», проведено роботи з відновлення перекриття поверхів, внутрішніх та зовнішніх стін багатоквартирного будинку, розпочато відновлення електропостачання, опалення, водопостачання та ліфтів. Зазначу, що для проведення відновлювальних робіт з обласного бюджету вже виділено майже 11 мільйонів гривень, – повідомив голова ОВА.

Що стосується роботи портів, то в рамках зернової ініціативи ООН, з 1 серпня вже вивезено на експорт більше 2,6 млн тон аграрної зернової продукції. Кількість суден, що приймають участь в цій ініціативі з кожним днем все збільшується і зараз їх вже більше 110.

Зазначу, що переробка вантажів через дунайські порти – Рені, Ізмаїл, Кілія зросла більше ніж у 2,6 рази, у тому числі експорт у 3,2 рази. За 8 місяців 2022 року портами Дунаю перевалено 3,4 млн тонн зернових. Станом на сьогодні 180 торговельних суден з українською аграрною продукцією пройшли каналом гирла Бистре (337 разом із Сулінським каналом), – повідомив Марченко.

У сфері ЖКГ в рамках підготовки до опалювального сезону забезпечено готовність на рівні 88%. 10% котелень Одеської області переведені на альтернативні види палива. Для забезпечення резервним водопостачанням проводяться буріння артезіанських свердловин у чотирьох обласних закладах охорони здоров’я та військовому шпиталі.

Окремо Марченко зазначив, як будівельні компанії допомагають області. Для відновлення пошкодженого майна передано скло, будівельні блоки, шифер, цемент, плити перекриття, швелер, ліс кругляк, надається спецтранспорт для будівництва фортифікаційних споруд.

Разом з представниками компаній сформовано та надано до Офісу президента перелік квартир для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб, що втратили житло. А з громадами області відпрацьовано питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво житла для внутрішньо-переміщених осіб, – повідомив очільник ОВА.

Також поступово починає працювати і дорожньо-будівельна галузь: зроблено ямковий ремонт на площі 115,6 тисяч квадратних метрів дорожнього покриття автомобільних доріг загального користування місцевого значення та 67,7 тисяч квадратних метрів вулиць комунальної власності у населених пунктах області. За рахунок авансових платежів 2021 року проведено капітальний ремонт більше трьох кілометрів автомобільної дороги у Білгород-Дністровському районі.

Окрім цього хочу повідомити, що за рахунок того, що з обласного бюджету виділено фінансування у розмірі 4,5 млн. гривень продовжились протиаварійні-невідкладні роботи в Одеській обласній філармонії, – зазначив Марченко.

Щодо економіці – на сьогодні працюють понад 80% суб’єктів господарювання в області. За державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», сума виданих кредитних коштів зросла на 2,5 млрд грн та становить понад 8,9 млрд грн. Наразі проводиться погашення заборгованості заробітної плати перед працівниками різних підприємств – погашено боргів на суму 14 мільйонів гривень.

В рамках реалізації програми «Сусіди», підготовлено понад 215 тисяч продуктових наборів для жителів Миколаївської області.

Також ми долучились до забезпечення продовольчими товарами 9 областей та міста Києва в найбільш кризові дні війни: 387 контейнерів з харчовими продуктами (м’ясо, крупи, фрукти, овочі, консерви, кондитерські вироби) були зібрані та направлені відповідно до потреб до Чернігівської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Київської областей, – повідомив очільник Одеської ОВА.

Перейшовши до питань освіти, Марченко зазначив, що в лавах Збройних Сил 859 працівників закладів освіти з Одещини, з них 292 педагогів та 214 студентів.

Із 855 закладів, в яких виховувалося понад 63 тисячі вихованців, після призупинення освітнього процесу свою роботу відновив 21 дитсадок, що працював у режимі неповного робочого дня, чергових груп та 148 закладів – дистанційно.

Зараз 79 закладів розпочали свою роботу в очному форматі, 267 обрали змішану форму навчання і 391 працюють дистанційно.

На сьогодні до закладів дошкільної освіти зараховано 876 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, 4768 учнів у заклади загальної середньої освіти, 100 педагогічних працівників.

В середньому за місяць реєструється від 16 000 до 20 000 переселенців.

Як приклад, лише за минулі два місяці в Одеській області зареєстровано близько 33 тисяч внутрішньо переміщених осіб, – поінформував Марченко.

За його словами, військово-політичним керівництвом України для Одеської області визначено завдання створити додаткові 49 тисяч місць для розміщення евакуйованого населення. Але на даний час є лише 13 тисяч вільних місць, враховуючи те, що 70% будівель де вони розташовані потребують поточного або капітального ремонту, дообладнання меблями та засобами для обігріву.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 200 (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.