20% ІТ-експорту України забезпечують 5 компаній «фото»

20% ІТ-експорту України забезпечують 5 компаній

Протягом останніх років Офіс ефективного регулювання BRDO спільно з іншими ГО та підприємцями вимагали оприлюднити фінансову звітність підприємств у формі відкритих даних. Як результат, у березні 2023 року Державна служба статистики України нарешті опублікувала інформацію, подану компаніями за 2022 рік. Користуючись цими даними, команда сектору «IT&Telecom» BRDO підготувала огляд ситуації на українському ІТ-ринку.

Читайте матеріал на сайті Української Служби Інформації.

До цього для аналогічних досліджень команда BRDO покладалась на узагальнену інформацію, опитування та експертні оцінки. Оприлюднення фінзвітності дозволило детальніше проаналізувати галузь.

Отже, яким став перший рік повномасштабного вторгнення для найбільших гравців українського ІТ?

У десятці найбільших ІТ-компаній домінують сервісні компанії. Чистий дохід п’яти найбільших – ТОВ «Епам системз», «Глобаллоджик Україна», «Люксофт Солюшнс», «Сіклум» і «Інтелліас» – сумарно склав майже 20% українського ІТ-експорту.

Лише дві компанії з топ-10 займаються розробкою власних продуктів:

  1. ТОВ «Плейтика Україна», центр розробки ізраїльського видавця онлайн-ігор Playtika;
  2. ТОВ «Фінтех бенд», розвиває популярний в Україні банківський продукт monobank.

Традиційним рейтингом розміру ІТ-компаній в Україні є Топ-50 від DOU, який формується на основі опитування компаній про кількість спеціалістів. Списки найбільших і найдохідніших компаній дійсно перетинаються, проте не ідентичні.

Зокрема:

  • Evoplay не потрапила в перелік найбільших за доходом через те, що їхня юридична особа ТОВ «ЕВОПЛЕЙ ЕНТЕРТЕЙМЕНТ» показала всього 9 тис. дол. США доходу у 2022.
  • Юридична особа групи Ajax, що займається комп’ютерним програмуванням (ТОВ «Ессетс рентінг»), показала 4,7 млн грн у 2022 році, а основні доходи групи приходяться на юридичні особи, що займаються виробництвом і дистрибуцією.
  • Незважаючи на високі доходи, ТОВ «Фінтех Бенд» не потрапляла в Топ-50 dou.ua, імовірно, через невелику кількість спеціалістів.

Раніше на USIonline.com

IT-компанія з одеським корінням потрапила до списку топ-20 світових агенцій

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.