20 днів “зернового коридору”: одеські митники оформили майже 40 суден
Експорт зернових - стратегічний напрямок діяльності Одеської митниці. За двадцять днів роботи «зернового коридору» митники оформили майже 40 суден закордонного плавання з понад 600 тис. тонн сільськогосподарської продукції в обох напрямках.
Про це Українській Службі Інформації розповів в.о. начальника Одеської митниці Михайло Мірошніченко.
З 24 лютого Одеська митниця працює в штатному режимі. Розблокування акваторії портів Великої Одеси та вихід першого судна 1 серпня стало найважливішою подією. Наразі митники забезпечують цілодобове оформлення вантажів в максимально швидкі терміни.
Перше відправлення судна було найчутливішим. Мої емоції під час оформлення край важливого вантажу можно було порівняти лише з народженням первістка. Вся Україна стежила за оформленням балкера. Нам було дуже приємно, коли це судно знову повернулося під завантаження, – згадує Михайло Мірошніченко.
Михайло Мірошніченко
Бiльшiсть суден прибули під завантаження ще до війни. Проте зараз, окрім оформлення “довоєнних” вантажів, митники почали зустрічати нові балкери, кількість яких постійно збільшується. Наприклад, за один день до Чорноморського порту прибуло відразу 5 суден, які наразі завантажуються.
Державний інспектор відділу митного оформлення Катерина Іванова уточнює, що кожне судно, яке заходить до порту, проходить три етапи, пов’язаних з митним оформленням: прихід, навантаження та відхід. Наразі номенклатура товарів для експорту неширока – кукурудза, пшениця, висівки, шрот та соняшникова олія, але в подальшому спектор буде розширюватися.
Кожен новий караван чи суднозахід – це не тільки ще одна маленька перемога на економічному фронті. Це також позитивний сигнал, що життя попри війну, крок за кроком, повертається в довоєнне русло та наближається той час, коли до портів почнуть заходити не лише балкери в рамках «зернових ініціатив», а й контейнеровози, – розповідають одеські митники.
Катерина Іванова
За інформацією Адміністрації морських портів України, є амбітна цiль: вийти на місячний обсяг перевалки більше 3 млн тонн з інтенсивністю близько 100 суден на місяць. Всі підрозділи митного оформлення, які працюють в портах Великої Одеси, готові до оперативного оформлення суден та агропродукції, щоб максимально сприяти експорту продовольства.
Нагадаємо, 22 липня 2022 року в Стамбулі за пропозицією ООН Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса» , «Чорноморськ» та «Південний».
Раніше на USIonline.com —
Зернова ініціатива. В порт Одеси вперше приїхав генсек ООН (фото, відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.